Aranżacja płotu

Aranżacja płotu

Projektując ogrodzenie własnej nieruchomości należy uwzględnić kilka fundamentalnych cech. Głównym kryterium wyboru płotu są walory estetyczne w tym wyobrażenie o wyglądzie ogrodzenia. Niemniej jednak kluczowym czynnikiem wyboru płotu powinny być względy praktyczne danego ogrodzenia, bowiem ogrodzenie ma głównie chronić posesję oraz stanowić jej ozdobę

Prawidłowy projekt płotu-przydatne informacje
1. Scharakteryzuj jaką rolę ma spełniać płot: ochrona posesji, ozdoba posesji bądź obie. Dokonaj pomiarów i zadecyduj jakiej wysokości ma być płot.
2. Wyznacz linię przebiegu płotu oraz lokalizację słupków ogrodzeniowych tak aby w czasie kopania dziur pod słupki ogrodzenia nie było żadnych problemów. O ile zaistnieje taka potrzeba, powinno się zaznajomić się z instrukcjami warunków zabudowy, ażeby upewnić się, iż schemat ogrodzenia jest z nimi zgodny. Sprawdź wszystkie granice posiadłości przed przystąpieniem do montażu płotu.
3. Obszar, który będzie ogrodzony trzeba zbadać pod kątem kierunku wiania wiatru oraz padania promieni słonecznych. Ogrodzenie może przecież ograniczać przepływ wiatru, i dodatkowo rzucać cień na roślinność.
4. Materiały do konstrukcji płotu powinny być wybrane adekwatnie do potrzeb. Nieraz można budować płot w celu protekcji roślin przed zwierzętami, pieszymi bądź szkodnikami. Zdarzają się wypadki, iż ogrodzenie jest wykorzystywane do promowania danego materiału na ogrodzenia np. bambusa w ogrodzie japońskim.
5. Pomyśl, zanim postanowisz posadzić niektóre rośliny pod ogrodzeniem, mogą bowiem one rozwijać się jedynie w określonych przez płot miejscach, a nie każda roślina toleruje takie ograniczenie. Ogrodzenia skonstruowane z cięższych materiałów takich, jak kamienie powinno się bardzo dokładnie wykonać bo niezwykle ciężko dokonać zmiany takiego ogrodzenia albo całkowi cie usunąć.

Inspiracje podczas projektowania ogrodzenia

Szukając projektu na ogrodzenie wybierz się na przechadzkę po okolicy. Zobacz na jakie płoty zdecydowali się sąsiedzi, być może któreś przypadnie ci do gustu i wpadniesz na ciekawy pomysł na oryginalne ogrodzenie. Projektując płot trzeba dodatkowo zastanowić się nad budżetem ,który zdołamy przeznaczyć na ogrodzenie. W kalkulacji należy uwzględnić wydatki które będziemy w stanie ponieść na budowę ogrodzenia i instalację płotu przez profesjonalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.