Centra zarządzania danymi

Wprawni eksploatatorzy wiedzą, iż istną zmorą może być administracja centrum danych. Niekompatybilne systemy a także mnogie pakiety oprogramowania, jakie są od odmiennych dostawców idą równolegle z znacznymi kosztami pomocy a także obsługi informatycznej. Marka Schneider Electric zadecydowała zmienić to diametralnie. Postanowił, iż oprogramowanie do rozporządzania centrum danych które będzie łatwe, funkcjonalne a także niezawodne, a co więcej będzie zgodne.

Firma APC by Schneider Electric zrealizowała badania rynkowe, by poznać trendy i potrzeby kierowania centrum danych. Użytkownicy zgłaszali w ów sposób które pragnęliby posiadać aplikacje na komputerze, które z pewnością ułatwiłoby im pracę. Ogromnym wyzwaniem było poznanie wszystkich barier, które istnieją między rożnymi działającymi rozstrzygnięciami na rynku oraz zbudowanie nowego oprogramowania do administrowania centrum https://akte.com.pl/dyski-uszkodzone-elektronicznie/. Firma Schneider Electric na bazie zebranych danych zintegrowała aplikacje departamentów IT oraz danych i wsparłaby eksploatatorów oprogramowania do zarządzania centrum danych. Owocem tych wszelkich prac jest architektura StruxureWare for Data Centers.

Znaczącym atutem w praktyce może być to, że archiwizację danych będziemy robić o wiele rzadziej mając do dyspozycji dobre centrum rozporządzania danymi.

Najważniejsze role pakietu StruxureWare for Data Centers

Do najważniejszych ról tego pakietu należy:
kierowanie energią i sprawami środowiskowymi
zarządzanie obiektem centrum danych (Data Center Facility Management – DCFM)
rozporządzania infrastrukturą centrum danych (Data Center Infrastructure)

Kierownicy spodziewają się, że centra danych pomogą im osiągnąć wyższe zyski firmy z zarazem obciąć koszty prowadzenia działalności. Wszystko jak zwykle okaże się zapewne w praniu. Pewne jest to, iż dzięki temu pakietowi da się zapewne skrócić komunikację informacji przez redukcję procesów operacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.