Jak wybrać podnośnik pneumatyczny?

Wybór podnośnika pneumatycznego dla amatora może okazać się sporym wyzwaniem. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze kwestie dotyczące właśnie tego elementu, który przez wielu wykorzystywany jest na co dzień w firmach. Z podnośnika pneumatycznego korzystają przede wszystkim osoby prowadzące warsztaty samochodowe

Podnośniki pneumatyczne z napędem elektrycznym

Zacznijmy od początku. Czym dokładnie jest podnośnik pneumatyczny i jak działa? W skrócie można go opisać jako sprzęt pozwalający unieść obiekt w jednej osi. Do tego wykorzystuje się wbudowany napęd elektryczny, dzięki czemu nie potrzeba używać do tej czynności siły. Podnośnik pneumatyczny jest więc nieoceniony w miejscach, gdzie codziennie podnosi się setki kilogramów czy to w postaci maszyn budowlanych podczas serwisu czy w przypadku samochodów osobowych i dostawczych. Podnośniki pneumatyczne z napędem elektrycznym w warsztatach samochodowych mogą być stosowane w przypadku napraw takich jak naprawa opony, wymiana opon czy też wymiana klocków hamulcowych oraz tarcz. Bez wątpienia istotną kwestią, która powinna być brana pod uwagę przez klienta jest bezpieczeństwo. Markowe podnośniki pneumatyczne oferowane przez producentów gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz komfort wykonywania prac naprawczych.

Różne rodzaje podnośników pneumatycznych

W zależności od miejsca przeznaczenia wyróżniamy różne rodzaje podnośników pneumatycznych. I tak dostępne w dzisiejszych sklepach internetowych i stacjonarnych podnośniki można bez problemu podzielić na podnośniki przenośne oraz stacjonarne. Podnośnik pneumatyczny stacjonarny wykorzystywany jest we wcześniej wspomnianych miejscach takich jak właśnie warsztaty samochodowe. Podnośniki pneumatyczne przenośne są często o wiele mniejszych rozmiarów, pozwalając na pracę praktycznie w dowolnym miejscu. Przy czym warto dodać, iż w zależności od wybranego modelu podnośnika pneumatycznego maksymalny udźwig może wynosić nawet do 3,5 ton. Najczęściej spotykanymi modelami podnośników pneumatycznych elektrycznych są te o udźwigu zaczynającym się od 2 ton. Różne rodzaje podnośników pneumatycznych sprawiają, że każdy profesjonalista znajdzie dla siebie najbardziej dogodne rozwiązanie. Ze względu na swoją budowę podnośniki pneumatyczne określane są często jako podnośniki poduszkowe lub bałwankowe. Różne nazewnictwo, jednak zasada działania pozostaje ta sama. Wyspecjalizowane warsztaty samochodowe często inwestują w kilka takich urządzeń, które wykorzystywane są na co dzień przy bieżących naprawach pojazdów klientów. Bez wątpienia nie ma tutaj miejsca na produkty od niesprawdzonych producentów.

Opublikowano w Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.