Jak zlecić osuszanie murów

W sytuacji gdy zetknąłeś się z problemem wilgoci w swoim mieszkaniu  sprawdziłeś,  że sam możesz poprawić sytuację jedynie w bardzo ograniczony i niestety nietrwały  sposób stajesz przed wyzwaniem wyboru wykonawcy prac w zakresie osuszenia i zabezpieczenia przed wilgocią

To nie jest proste czym się kierować i jak postępować dokonując  wyboru i szukając odpowiedzi na pytania :

Jak znaleźć tego najlepszego? Na co zwracać uwagę przy wyborze ? Czy umowa jest konieczna? Podczas planowania wszelkich prac remontowych istotny jest zarówno sam wybór fachowców,  jak i późniejsze z nimi postępowanie. Przed Tobą  negocjacja warunków, podpisywanie umowy czy wreszcie egzekwowanie wszystkich jej punktów po zakończeniu prac.

Od czego zacząć? to jest oczywiste musisz sam zorientować się w temacie  ,Na pewno nie staniesz się profesjonalistą ,ale musisz wiedzieć o rzeczach podstawowych, aby móc  skonkretyzować swoje oczekiwania i ocenić wiarygodność wykonawcy. Zacznij od rzeczy  najprostszych popytaj znajomych. Firmy które działają na rynku proponując osuszanie wykazują swoje doświadczenie w zakresie osuszenia nawet po 1500 obiektów, może się okazać ,że ktoś z Twojego bliższego czy dalszego kręgu znajomych ma już  doświadczenie i może  Ci sporo doradzić. Następnie sprawdź w Internecie sporo informacji znajdziesz pod prostymi hasłami w wyszukiwarkach możesz wpisać „grzyb na ścianie „. „iniekcja krystaliczna” ”  izomur”  „ osuszanie budynków”” osuszanie ścian” ”pomiar wilgotności ścian

W Internecie znajdziesz wiele informacji często sprzecznych, gdy są tylko dobre mogą świadczyć o tym, że chwali się sam wykonawca gdy kontrowersyjne i złe może go dyskredytować  konkurencja, najbardziej wiarygodne są mieszane. Ważne żeby były liczne, a wykonawca miał za sobą dużo realizacji ,Opinie z Internetu musisz zweryfikować sam, sprawdź dane ze stron internetowych potencjalnych wykonawców. Najlepiej bezpośrednio sprawdź podane referencje ,może obiekty referencyjne są w pobliżu Ciebie . Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, zapytaj ją o dotychczasowe doświadczenie i poproś o ewentualne certyfikaty lub listy polecające od poprzednich zleceniodawców. Przeglądając je, zorientujesz się, jak dana ekipa sobie radzi. Jeśli fachowcy będą zbywać Twoje dociekania, powinna Ci się zaświecić ostrzegawcza lampka – może to zapowiadać problemy w przyszłej komunikacji. Gdy skłaniasz się do wyboru konkretnego wykonawcy ,poproś o wycenę i porównaj ją z cenami rynkowymi. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że żaden fachowiec nie poda Ci konkretnej wyceny jedynie na podstawie krótkiej rozmowy telefonicznej. Im większa dociekliwość na wstępie, tym lepiej dla Ciebie. Zazwyczaj niezbędna jest wizyta w mieszkaniu i dokładne oględziny. Już  podczas tej wizyty będziesz mógł ocenić stopień znajomości rzeczy. Sprawdzisz co fachowiec wie o przyczynach  zawilgocenia ,jak zmierzy  poziom wilgotności, jak zinterpretuje wyniki pomiarów. Jeśli wcześniej zorientujesz się, jak prezentują się przeciętne ceny tych usług, łatwiej podejmiesz decyzję o ewentualnym zaangażowaniu danej firmy. Podejrzane będą nie tylko te firmy, które zanadto windują swoje wynagrodzenia, ale i te, które kuszą nienaturalnie niskimi kosztami. Może to bowiem świadczyć o braku ich doświadczenia.

Jeżeli wybrałeś wykonawcę koniecznie podpisz z nim szczegółowa umowę ,Umowa powinna określać precyzyjnie przedmiot usługi i sposób weryfikacji jej wykonania, Powinna wskazywać jasno warunki gwarancji .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.