Kalibracja obrazu plotera Poznań

Każde szanujące się biura inżynieryjne posiadają takie przyrządy jak ploter, które to w bieżących czasach znacznie ułatwia pracę architekta. Ploter to zaawansowane narzędzie drukujące, które od czasu do czasu wymaga wspomożenia specjalistycznego serwisu ploterów.Wszelka ingerencja w ploter jednostki nieobeznanej i nie znającej się na tajnikach tego narzędzia, to niemalże zbrodnia, albowiem ogół w niedalekiej przyszłości odbija się na jakości wydruku. Warto w takim razie zadbać o wsparcie techniczne firmy specjalizującej się reperacją ploterów, bo wyłącznie dobrze ustawiony ploter nie będzie nam stanowił pustych wierszy wydruków zarówno w poziomie, jak i w kierunku pionowym.

Kalibracja, nazywana również wzorcowaniem jest to prawidłowe ustawienie osi X oraz Y, tak by osiągnąć wzorcowy wydruk. W trakcie wzorcowania plotera ustawiane są także kartridże drukujące i cylinder transferowy. W starszych projektach np.: ploter HP DJ 450 wzorcowanie osiągało się na specjalnej foli przeźroczystej, zaś w nowszych narzędziach np. Ploter HP DesignJet Z3200, regulacja przeprowadza się sama po każdorazowej wymianie kartridży.W ploterach następnej generacji kalibracje można także przeprowadzić na zawołanie – używając właściwą funkcję w menu.

Profesjonalny serwis ploterów ma obowiązek kalibrację plotera wykonać po dowolnej interwencji serwisowej, nawet jeżeli była to na przykład zmiana paska napędowego w ploterze lub zmiana rolki transferowej. Ważne jest to, że aby uzyskać kapitalny wydruk, to kalibrację plotera powinno się przeprowadzać w zasadzie dla dowolnego wariantu papieru.
W trakcie kalibracji plotera zostaje stworzony plik parametru modelu wydruku (PMP) obejmujący informacje kalibracyjne.

więcej na naprawa ploterów hp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.