Najlepsze konsole do gier – co powinieneś wiedzieć o tych 3 producentach?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka producentów konsol do gier. Właśnie dlatego zastanawiamy się, która z opcji będzie dla nas najlepsza. Zakup takiego sprzętu to z całą pewnością skomplikowany proces. Właśnie dlatego warto śledzić ofertę rynkową i regularnie sprawdzać, który sprzęt będzie z całą pewnością najlepszym wyborem. Konsola do gier to urządzenie zupełnie inne niż zwyczajny komputer. Nie oznacza to jednak, że wybór urządzenia będzie prosty.

W jaki sposób wybrać konsolę?

Na rynku do wyboru jest 3 producentów: Sony, Microsoft i Nintendo. Dla wszystkich osób, które nie do końca rozumieją takie urządzenia, cennym przypomnieniem może być jakikolwiek ranking konsol do gier. Znajdują się one w różnych miejscach w sieci. Poniżej opiszemy także wszystkie 3 propozycje. Ułatwi to zrozumienie dzisiejszego rynku sprzętu do gier. Warto w tym miejscu podkreślić, że w sklepie dostępne są konsole stacjonarne i przenośne. Jak wspomniano wcześniej, ranking konsol do gier jest ściśle powiązany z trzema głównymi producentami. Starają się oni od lat przejąć dla siebie największą część rynku. Twoim hobby jest jedynieSprawdź inny wymiar rozrywki!

Sony, czyli producent Playstation

Najbardziej znanym rozwiązaniem jest dobrze już znane PS4. Obecnie dostępne są dwie wersje – Slim (w mniejszym rozmiarze) i Pro (z dodatkowymi funkcjami). Podstawowy model, który został wprowadzony na rynek w 2013 roku nie jest już dostępny.

Naszej uwadze nie może również umknąć najnowsze wydanie Playstation. Długo wyczekiwana PS5 rozchodzi się jak świeże bułeczki. Fani gier dosłownie są w stanie zapłacić każde pieniądze, aby móc doświadczyć rozrywki na zupełnie nowym poziomie.

Microsoft – największa konkurencja Sony

Przysłowiowa walka między tymi firmami trwa od wielu lat, ale nadal nie przyniosła wyraźnego zwycięzcy. Microsoft dostarcza obecnie głównie konsole Xbox One i podobnie jak Sony PlayStation przygotował 3 wersje. Podstawowy model pojawił się na rynku w 2013 roku (obecnie niedostępny w sprzedaży), a Xbox One S (mniejsza wersja) i Xbox One X (odpowiednik PS4 Pro) zostały wprowadzone w kolejnych latach, ale wyższa wydajność i nie tylko dobra obsługa gier 4K. Xbox One to urządzenie multimedialne, którego można używać nie tylko do gier, ale także do oglądania telewizji na żywo. Także Microsoft pochwaliło się w 2020 roku nowym modelem Xboxa. Dla graczy jest to ogromny dylemat. Co tak właściwie wybrać?

Nintendo – kolejna ciekawa propozycja

Ten producent skupiał się głównie na produkcji wagonów przenośnych, które idealnie sprawdzają się w podróży. Urządzenia takie jak Nintendo 2DS i 3D są bardzo popularne. Ponadto istnieje stała konsola Wii. Obecnie w ofercie znajdziemy głównie konsole Nintendo Switch. Tak zwany „snapshot” nie tylko umożliwia granie w gry mobilne, ale także łączy urządzenie z telewizorem, co czyni z niego dojrzałą konsolę stacjonarną. Niedawno na rynku pojawiła się również bardzo ciekawa wersja Nintendo Switch Lite, która obsługuje tylko gry mobilne. Najbardziej znaną grą na Nintendo Switch jest Luigi’s Mansion 3, Pokemon: Let’s Go, „The Legend of Zelda: Linked Awakening”.

Jesteśmy pewni, że dzięki temu artykułowi będziesz w stanie podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję. Z czystym sercem polecamy wypróbowanie czegoś innego. Z całą pewnością jeden z trzech opisanych producentów spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.