Sposoby stronienia od problemów z funkcjonowaniem plotera

Sposoby stronienia od problemów z funkcjonowaniem plotera

Ploter jest urządzeniem niezbędnym w prawidłowym działaniu przedsiębiorstwa, a od czasu do czasu niejednego biura, stąd powinno się o niego zadbać. Jeżeli tego nie poczynimy, renowacja w profesjonalnym punkcie naprawy ploterów przypuszczalnie będzie kosztowna zaś przestój spowodowany awarią plotera co najmniej kilkudniowy. Poniżej nieco rad w jaki sposób troszczyć się o ploter.

 

Pielęgnacja plotera

Najlepszym sposobem uniknięcia nieprzewidzianej dysfunkcji plotera jest cykliczna jego pielęgnacja w profesjonalnym punkcie napraw. Taki zabieg winno wykonać raz do roku czy też dwa lata w zależności od intensywności użytkowania plotera. W toku konserwacji plotera serwisant myje wszystkie podzespoły plotera tj. np. encoder strip, rozrząd napędzający plotera, głowice drukujące bądź interfejsy elektryczne. Wszystkie zębatki są kolejny raz nasmarowane a także naoliwione. Wypróbowany zostaje stan paska napędowego karetki a także stacji serwisowej. Jeśli wyjdzie na jaw iż pasek napędzający karetki jest sparciały (rozwarstwia się) to powinno się go podmienić ponieważ gdy pęknie to ploter po raz kolejny trafi na serwis. Natomiast stacje serwisową to sprawdza się czy nie jest ona przepełniona. Przepełniona stacja oddziałuje niesprzyjająco na formę głowic drukujących gdyż nie mają one gdzie zrzucić nadmiaru tuszu co oddziałuje na jakość wydruku.

 

Kalibracja plotera – Naprawa ploterów hp Poznań

Kalibracja plotera alias wzorcowanie czyli takie rozłożenie osi by uzyskać testowy odbitkę. Dzięki temu wydruk będzie prawidłowy bez żadnych linii czy też przeskoków. Kalibrację trzeba dokonać po wszelkiej czynności serwisowej tj. np. wymiana paska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.