Ukraińskie zabytki oraz architektura

Polska kultura jest dla nas najważniejsza. Jednak nie warto zamykać się na inne tradycje oraz obrzędy, ponieważ dzięki nim można się naprawdę wiele nauczyć. Warto je sobie przybliżyć chociażby przez podróżowanie. Tak naprawdę pasja podróżnicza nie musi być czymś drogim, jeżeli zdecydujemy się na wędrówkę po bliskich nam krajach, jak chociażby Ukraina, Łotwa, Niemcy, Czechy, itd. Obecnie podróżowanie przy pomocy biur turystycznych cieszy się ogromną popularnością i warto korzystać z takich ofert.

Wyjeżdżamy na Ukrainę

Ukraina to państwo leżące przy naszej zachodniej granicy, gdzie mieszkańcy pobliskich województw są w stanie dojechać nawet w trzy godziny. Czy w tym kraju czeka nas coś ciekawego do odwiedzenia? Oczywiście, że tak. Biura podróży mają mnóstwo pomysłów na zwiedzanie tego ukraińskiego państwa, które już od dawien dawna było bliskie Polakom. Podróż na kresy, poznawanie Lwowa, śladami Pana Wołodyjowskiego – istnieje wiele różnych możliwości, które sprawią, że poznamy Ukrainę wzdłuż i wszerz. Może nie uda nam się to za jednym razem. Jeżeli jednak raz przekroczymy granicę, to przekonamy się, że jeszcze nie raz będziemy chcieli tutaj wrócić.

Wędrówka po ukraińskich zabytkach

Wycieczki Ukraina z kresy.com można rozpocząć od bliskiego nam miasta Lwów, gdzie będzie czekać na nas Prospekt Swobody, gmach Teatru Wielkiego i Baletu, Plac Mickiewicza., Opera Lwowska, Kasyno Szlacheckie, dawne Ossolineum, cerkiew Wołowska, kościół Dominikanów. plac katedralny z Bazyliką Archikatedralną, arsenał Królewski, arsenał Miejski. Kolejnym miejscem do odwiedzenia będzie Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich. Na liście miast nie powinno zabraknąć również Krzemieńca, gdzie urodził znany nam do dzisiaj Juliusz Słowacki. W Poczajowie znajduje się z kolei największa cerkiew z czasów Kresów Wschodnich. Na mapie turystów powinien znaleźć się również Zbaraż. To właśnie tutaj znajdowała się znana nam z powieści „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza twierdza.Wycieczka na Ukrainę powinna obejmować również rejs Dniestrem, dzięki czemu z perspektywy wody będzie można rozkoszować się pięknymi widokami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.